Hakkımızda

Gezi Keşfet Nedir?


Gezi Keşfet projesi, çoklu teknolojik çözümlerin güvenli bir şekilde entegre ederek değerli kullanıcılarına sunmak için çalışıyor. Şehirlerin turizm varlıklarını yönetmek için kullanılmasını hedefliyor.

Şehir varlıkları arasında; turistik değere sahip tarihi, doğal, kültürel ve beşeri kaynaklar, yerel yönetim hizmetleri ve ulaşım bilgileri yer almaktadır. Gezi Keşfet basılı harita, pusula ve gezi rehberlerine destek olacaktır. 

Projenin ileriki dönemlerinde şehirlere ait yeme-içme hizmetleri, konaklama hizmetleri, alışveriş merkezleri ve etkinlik takvimleri yer almasını istiyoruz. Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan eşsiz turizm varlıklarının kullanıcılar tarafından kolay erişebilirliğini sağlamak bizleri ziyadesiyle mutlu edecektir. 

Kullanıcılar uygulama sayesinde boş zamanlarında turizm kaynaklarına çok kolay erişebileceklerdir. Turizm kaynağı hakkında gerçek, doğru ve tecrübe edilmiş bilgiye sahip olacaklardır. Projenin milli ekonomiye katkısı da olacağını düşünüyoruz. Yerel yönetimler şehirlerinde yer alan turistik kaynakların bilinirliğini ve sektör potansiyelini artırmak için büyük mali yükler altına girmektedir.

Gezi Keşfet uygulaması ile kişiler her şehrin turizm kaynaklarına rahatlıkla ulaşabilecek ve şehirde parasal harcamalar yaparak yerel esnafın gelirlerini arttıracaktır. Bunlara ek olarak seyahat etme planı, hedefi, amacı ya da niyeti olan kişilerin akıllarında en büyük soru işareti olan “O şehirde neresi gezilir? Nasıl gezilir? Niçin gezilir?” sorularının cevaplarına ışık tutan bir uygulama olmasıdır.

Gezi Keşfet kişilerin seyahat etme niyetlerini arttıracak, zaman ve mali tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca şehirlerdeki mahalle sakinleri bulundukları yerde var olan şehir varlıklarını da uygulama sayesinde öğreneceklerdir. En önemlisi de seyahat sırasında bütün kullanıcıların yaşam kalitesi arttıracak ve stresi ortadan kaldırmak için yardımcı olacağını temenni ediyoruz.